Ana Sayfa

Kim Kimdir

Linkler

İletişim

English

 


 

 

LEVANT'IN GÖZLERİ

SEYHUN BİNZET

18 EKİM - 3 ARALIK 2017


Levant’ın Gözleri: Dönem Kartpostallarında Şam, Beyrut, Kudüs ve diğerleri (1890-1930)” Sergisi Ekim’de Schneidertempel Sanat Merkezinde.


Sergi, Seyhun Binzet’in zengin koleksiyonundan seçilen, 13. yüzyıldan bu yana Avrupalılarca “Levant’ adıyla anılan bölgeyi konu alan, 1890 -1920 tarihleri arasında üretilmiş ve büyük bir bölümü postadan geçmiş 240 kartpostaldan yola çıkıyor. Kartpostallar, bugün Suriye, Lübnan ve İsrail sınırları içinde kalan 30’un üstünde yerleşmeden görüntüleri, kentsel ve kırsal yaşamdan kesitleri, bölgenin insanlarını, tarihsel, dinsel ve kamusal yapılarını kapsıyor.


Serginin amaçlarından biri, yaşadığı en kritik ve dinamik dönemlerden birinde kayda geçirilmiş anlardan yola çıkarak, bölgenin çok kültürlü, çok toplumlu uygarlığından bir kesit sunmak.


Yaklaşık 30 yıllık bir zaman dilimi içinde, o coğrafyada yapılan görsel bir yolculuk gibi düzenlenmiş olan görüntüler, açıklayıcı ve bilgilendirici metinlerle destekleniyor ve günümüz izleyicisinin, serginin içeriğini oluşturan zengin görsel malzemeyi kendi bağlamı içinde algılamasına ve ilişkilendirmesine imkan veriyor.


Düzenleyiciler serginin, her çağda insanlık tarihinin en önemli odaklarından birini oluşturmuş, sayısız mücadele ve tartışmaya konu olmuş bu bölgenin biraz daha iyi bilinmesine katkıda bulunacağına inanıyorlar.


Sergi 18 Ekim-3 Aralık tarihleri arasında Schneidertempel Sanat Merkezi’nde açık olacak.
Sergi programı içinde ayrıca, 01 Kasım Çarşamba saat 18:00  tarihinde düzenlenecek bir panel yer alacak.Sergi ziyaret saatleri:

Çarşamba - Pazar 11:00 - 18:00 (Galeri Pazartesi - Salı kapalıdır)
Adres: Bankalar Cad. Felek Sk. No:1 Karaköy - İstanbul


 

 
 

 

 

   
 
   

 


Not: Yüksek çözünürlüklü versiyonlar için resimlerin üzerine tıklayınız.

 

Schneidertempel Sanat Merkezi
Bankalar Cd. Felek Sk. No:1 Karaköy
Tel- Faks: 0 212 249 01 50 E-posta
: info@schneidertempel.org