Ana Sayfa

Kim Kimdir

Linkler

İletişim

English

 

 


 OĞUZ DEMİR

KARİKATÜR SERGİSİ

3 - 25 ŞUBAT 2016

 


Çalışmaları uluslararası ve ulusal karikatür yarışmalarında ödüller kazanmış ve karma sergilerde yer almış Oğuz Demir'in ilk kişisel sergisi Schneidertempel'de açılıyor.

3 Şubat 2016'da açılacak sergideki işler, sanatçının son 5 yılda yaptığı çalışmalardan oluşuyor.

Karikatürde bir anlatım yolu olarak tercihinin çoğunlukla izleyeni "güldürmek"ten çok "rahatsız etmek" olduğunu belirten Demir, Karikatürlerinde ağırlıkla kapitalizm, tüketim, yönetimler, küresel dönüşüm gibi konuları ele alarak, günümüz sistemine ayrıksı bir eleştiri getiriyor.

Kullandığı tekniği ,çalışmasının temasının belirlediğini söyleyen Demir, teknik olarak akrilik, ekolin, çini mürekkebi, suluboya gibi farklı malzemeler kullanıyor. Hint, Çin, Türk minyatür teknikleri ve Asya sanatı, anlatım dili olarak çizerin bazı çalışmalarında etkisini gösteriyor.

Sergi 25 Şubat'a kadar açık kalacak.

Açılış; 03 Şubat Çarşamba
Saat,18:00

 


OĞUZ DEMİR


1971 yılında Denizli'de doğdu. İlkokul yıllarında çizgi roman ve mizah dergileriyle tanıştı. İlk çalışmaları lise yıllarında Gırgır'da yayınlandı.

1988 yılında Anadolu Ünv. Güzel Sanatlar Fak. Grafik Bölümünü kazandı. 1993 yılında mezun olup İstanbul'a yerleşti. Çalışmaları, yurtiçi ve dışında çeşitli katalog ve sergilerde yer aldı.

Karikatür ve illüstrasyon alanında ulusal ve uluslararası çeşitli yarışmalardan dereceler aldı. 1993'den bu yana çeşitli yayınevleri, ajans ve dergilerde, illüstrasyon, karikatür ve çizgi roman çalışmalarına devam ediyor.AÇILIŞ: 3 Şubat 2016, Saat 18:00 , 20:00

Schneidertempel Sanat Merkezi; Bankalar Cad. Felek Sok. No:1 Karaköy
0 212 249 01 50
www.schneidertempel.com

   
 
 
 

Schneidertempel Sanat Merkezi Bankalar Cd. Felek Sk. No:1 Karaköy Tel- Faks: 0 212 249 01 50 E-posta: sanat@schneidertempel.com