Ana Sayfa

Kim Kimdir

Linkler

İletişim

English

 


 

MENEKŞE ÇAM
KARİKATÜR SERGİSİ

6 - 29 MAYIS 2016

 

İzmirli karikatür sanatçısı Menekşe Çam,  5 mayıs’ta Schneidertempel Sanat Merkezi’nde 4. kişisel sergisi ile eserlerini karikatür severlere sunuyor. 25 yıl süren resim öğretmenliği görevinden 2013’te  emekli olarak karikatür çalışmalarını ve etkinliklerini hızlandıran sanatçının eserlerinde, çağdaş mizah anlayışı ile bazen duygusal ve anaç, bazen hınzırca ve ironik  yaklaşımlar dikkat çekiyor. Sanatçı  2007’de başladığı karikatür kariyeri boyunca  gerek editoryal, gerek GAG karikatürler, gerekse portre karikatürler  üzerine 500’e yakın  çalışma ortaya koymuş bulunuyor.

Ulusal etkinlikler ve sergilerin yanı sıra özellikle uluslararası alanda daha fazla aktif olmaya çaba gösteren Menekşe Çam, biri ulusal diğerleri uluslararası olmak üzere 12 ödüle sahip. Çalışmaları yerel basında ve yurt dışında çeşitli dergi ve gazetelerde yayınlanmış ve bir çok karma sergiye katılmıştır. 2010 yılında bir ay ara ile iki uluslararası sergi organize etmiştir.


Halen Hollanda merkezli bir karikatür sitesi ile sözleşmeli çalışmakta olan sanatçının en iyi eserleri arasından seçilmiş olan sergisini 6- 29 mayıs tarihleri arasında ziyaret edebilirsiniz.

 


 

 
   

Not: Yüksek çözünürlüklü versiyonlar için resimlerin üzerine tıklayınız.


 

Schneidertempel Sanat Merkezi Bankalar Cd. Felek Sk. No:1 Karaköy
Tel- Faks: 0 212 249 01 50 E-posta
: info@schneidertempel.com