Ana Sayfa

Kim Kimdir

Linkler

İletişim

English

 

 


 


İZZET KERİBAR

"FARKLI YAKLAŞIMLAR ÜZERİNE"

FOTOĞRAF SERGİSİ

15 - 30 Mart 2012Yurt içinde ve yurt dışındaki birçok fotoğraf yarışmasında madalya ve ödül sahibi olan İzzet Keribar'ın “Farklı Yaklaşımlar Üzerine” adlı fotoğraf sergisi 15-30 Mart 2012 tarihleri arasında Schneidertempel Sanat Merkezi'nde izleyicileriyle buluşuyor.


Farklı Yaklaşımlar Üzerine

“ Son yıllarda klasik belgesel formlardan daha farklı,belki de daha yaratıcı fotoğraflar üretme çabasına girdim. Bu sergideki görüntüler özellikle modern sanat müzelerinde,sanat etkinliklerinde ya da dünya kentlerinin modern yapılarının yanında çekildi.

Amacım,teşhir edilen eserlerle ya da yapılarla,geçenler ya da izleyenler arasındaki bağı,ilişkiyi yakalamak, bazen de kurmak oldu. Bazen bir bakış, bir benzerlik, .bir duruş ya da bir siluet,bir gölge... fotograflara yeni bir anlam ya da boyut kazandırabilir.

Kimi zaman bir anda gerçekleşiveren, kimi zaman saatlerce beklemeyi gerektiren bu " farklı yaklaşımlar " süreci sonunda ortaya çıkan eserlerimin beğenileceğini umuyorum.”

İzzet Keribar


İzzet Keribar - Özgeçmiş

1936 yılında İstanbul'da doğan İzzet Keribar, genç yaşından itibaren fotografa karşı ilgi duydu ve 1957 de askerliğini yapmak üzere gittiği Kore'de, bir yıl boyunca fotograf çekerek, tekniğini ve deneyimini geliştirdi.

Büyük bir aradan sonra, 1980 yılında, fotografa tekrar yöneldi. O yıldan beri yurt içinde ve yurt dışında fotograf amaçlı geziler düzenlemekte ve yoğun olarak fotograf üretmeye devam etmektedir. Sahibi olduğu Türkiye ve dünya fotografları arşivi, ülkemizin en önemlilerinden biridir.

İzzet Keribar, IFSAK'ın onur üyesidir. Uluslarası Fotograf Federasyonu tarafından 1985 yılında A.Fiap (Sanatçı ), 1988 yılında da E.Fiap (Ekselans) ünvanları ile onurlandırılmıştır. Kültür ve Turizm Bakanlığı Izzet Keribar'ı 2011 Büyük Ödül'üne layik görmüştür. 1982 yılından beri, yurt içinde ve yurt dışında çok sayıda kişisel fotograf sergisi ve dia gösterisi gerçekleştiren Keribar, aynı zamanda fotoğraf kurslarına hocalık yapmakta, Türkiye'de yapılan fotoğraf yarışmalarının jürilerinde sık sık yer almaktadır.

Yurt içinde ve yurt dışındaki fotograf yarışmalarında birçok madalya ve ödül sahibi olan Keribar, son yıllarda, fotografçılığı profesyonel bir meslek olarak yürütüyor ayrıca fotografçılığın Türkiye gelişmesi için ve Türkiye'nin yurt dışında en iyi yönleriyle tanınmasına yardımcı olmaktadır.Schneidertempel Sanat Merkezi

Bankalar Cd. Felek Sk.No:1 Karaköy-İstanbul

Tel/Faks:0 212 249 01 50
Bilgi: Handan Önel

Sergi hafta içi hergün 10:30-17:00
Cumartesi kapalı
Pazar: 12:00-16:00 ziyaret edilebilir.

 

   

Not: Yüksek çözünürlüklü versiyonlar için resimlerin üzerine tıklayınız.

 

 

Schneidertempel Sanat Merkezi Bankalar Cd. Felek Sk. No:1 Karaköy Tel- Faks: 0 212 249 01 50 E-posta: sanat@schneidertempel.com