Ana Sayfa

Kim Kimdir

Linkler

İletişim

English

 

 


 

 



BOYACI'NIN KÜPÜ

SCHNEIDERTEMPEL SANAT MERKEZİ'NDE

13 - 30 EKİM 2015

 


Karikatürlerinde olaylara uzaktan bakmayı deneyen Hayati Boyacıoğlu yaklaşık kırk yıldır Almanya'da yaşıyor.

Küçük yaşlarda Dolmabahçe Küçük Çiftlik Parkı'nda portre karikatürleri çizerek başladığı karikatürden orda da kopmayan Boyacıoğlu'nun değişik kültürler arasında yaşanan tuhaflıkları konu alan çizgileri Almanya'da pek çok dergi , gazete ve okul kitabında yer aldı.

Berlin'de gazetecilik ve filoloji okuyan İstanbul doğumlu Boyacıoğlu'nun çizgileri Almanya'nın çeşitli şehirlerinde sergilendi. Çizerin “Karakafalılar süpermendir!”* adında bir tiyatro oyunu , “Uyumsal karşılaşmalar!”** adlı bir de karikatür albümü var.

55 yaşındaki Hayati Boyacıoğlu'nun çeşitli dönemlere ait tam 55 çalışması 13 Ekim 2015 tarihinden itibaren Schneidertempel Sanat Merkezi'nde sergilenecek. Çalışmaları sürekli olarak “Die Brücke” adlı bir dergide yayınlanan Hayati Boyacıoğlu Donquichotte ve Fire adlı çok dilli mizah dergilerinin de kurucularından. “Cartooning for Peace” adlı uluslarası barış çizerleri grubu ve Alman çizerleri lobi örgütü “Cartoonlobby”nin de üyesi. Boyacıoğlu'nun “Boyacı'nın Küpü” adını verdiği sergisinde yer alan çalışmalar arasında kolaj ve portre çalışmaları da bulunuyor. Sergi 30 Ekim2015 tarihine kadar açık kalacak.

*“Kanacken sind Supermänner” Theater im Ludwigshafen TIH, 1983
**Integrationale Begegnungen” Die Brücke 1994


AÇILIŞ: 13 EKİM 2015, Saat 18:00 , 20:00

Schneidertempel Sanat Merkezi; Bankalar Cad. Felek Sok. No:1 Karaköy
0 212 249 01 50
www.schneidertempel.com





   
 
   
 
   
   

Schneidertempel Sanat Merkezi Bankalar Cd. Felek Sk. No:1 Karaköy Tel- Faks: 0 212 249 01 50 E-posta: sanat@schneidertempel.com