Ana Sayfa

Kim Kimdir

Linkler

İletişim

English

 


 


ESKİZLER


ALTI TASARIMCIDAN ESKİZLER


SCHNEIDERTEMPEL SANAT MERKEZİ'NDE

22 OCAK - 9 ŞUBATEskiz yapmak, çizerek derdini anlatmak, bir parça kağıt üzerine, çoklukla sadece bir kalem ile hayal ettiğini ya da gördüğünü aktarmak, bizler için gereklilik değil, keyiftir. Çizerken düşünürüz, düşündükçe de çizeriz. Güzeli, çirkini yoktur çizginin. Anlattığı kadarıyla anlamlıdır. Bazen sadece kendimize bazen de başkalarına. 

Nihat Gök mimarlığı, bilgisi, eğitimci kimliği ve çizgileriyle 45 yıl onurlandırmış, her tasarımcı için deneysel bir süreç olan çizme eylemi, onun için detaylı bir yol gösterici, özenli bir sunum enstrümanı, adeta bir estetik arayışı olmuştur. 

Bu eskizler, sektöre uzun yıllardır hizmet eden Berk Laminat'ın katkılarıyla, tıpkı kendileri gibi yalın, uğraşısız, sessiz bir şekilde 22 Ocak 2019 tarihinde, Schneidertempel Sanat Merkezi’nde, mesleğe bunca katkısı olan Yüksek Mimar Nihat Gök ve kendi çizgi lisanlarını oluşturmuş beş tasarımcının mütevazı bir katılımı olarak gün yüzüne çıkıyor. 

Nihat Gök, Atilla Kuzu, Ahmet Tercan, Levent Çırpıcı, Serter Karataban ve Cenk Dereli'nin eskiz defterlerinden rastgele sayfalar 09 Şubat tarihine kadar pazartesileri hariç görülebilir. 

 Yer: Schneidertempel Sanat Merkezi
Adres: Bankalar Cd. Felek Sk. N:1 Karaköy İstanbul
Tel: +90 212 240 01 50
 


  

 

 

Schneidertempel Sanat Merkezi
Bankalar Cd. Felek Sk. No:1 Karaköy
Tel- Faks: 0 212 249 01 50 E-posta
: sanat@schneidertempel.org