Ana Sayfa

Kim Kimdir

Linkler

İletişim

English

 


 

KARŞILAŞMALAR
ELİ MERANDA
Fotoğraf Sergisi

6 - 30 Ekim 2016


Eli Meranda’nın ilk fotoğraf sergisi “Karşılaşmalar” 6-30 Ekim 2016 tarihleri arasında Schneidertempel Sanat Merkezi’nde fotoğrafseverler ile buluşacak. Sergi açılış ve kokteyli 6 Ekim Perşembe günü saat 18.00’de Schneidertempel’de gerçekleşecek.


Eli Meranda’nın Sergi Yazısı:
"Karşılaşmalar" benim ilk sergim. Bir daha yaşanması mümkün olmayan ilginç anları fotoğrafladıktan sonra, bu anların duygusunu dijital imkanları kullanarak pekiştirmek gayesindeyim. Her fotoğrafım bir estetik arayışı olarak nitelenebilir. Bu estetiği ararken gerektiğinde gerçekçi olmasa da siyah/beyaz ile renkliyi karıştırmak bile uyguladığım tekniklerden bir tanesi. Yıllar sonra geri dönüp karelerime baktığımda yoğunlaştırdığımı ümit ettiğim anları bir kez daha yaşamak bana büyük bir keyif veriyor. Bugün vardığım noktayı hocam Izzet Keribar'ın aşıladığı heyecana, uyarılarına ve yol göstermesine borçluyum.


Description: https://ssl.gstatic.com/ui/v1/icons/mail/images/cleardot.gif
Biyografi:
1949 yılında İstanbul'da doğdum. Gençlik yıllarımda şu an markasını hatırlamadığım bir Rus makinesi ile ilk fotoğraflarımı çektim. Sinematekte izlediğim "Citizen Kane" filminin görselliğinden çok etkilendiğimi hatırlıyorum. Bana 1972 yılında nişan hediyesi olarak verilen daha profesyonel bir makine sayesinde fotoğraf başlıca hobime dönüştü. Aynı dönemde takip etmeye başladığım fotoğraf dergilerinin de sayesinde tekniğim gelişti. Yurtdışına tab edilmek üzere gönderilen ve gelmesi heyecanla en az bir ay beklenen dia dönemi çok uzakta kaldı. 2012 yılında İzzet Keribar'dan fotoğraf ve Photoshop dersleri almaya başladım. "Karşılaşmalar" sergisi kendisiyle yaptığımız çalışmaların bir eseridir.


Sergi ziyaret saatleri:
Çarşamba - Pazar 12:00 - 18:00 (Pazartesi - Salı kapalıdır)
Adres: Bankalar Cad. Felek Sk. No:1 Karaköy - İstanbul

 


 

 

 
   

Not: Yüksek çözünürlüklü versiyonlar için resimlerin üzerine tıklayınız.


 

Schneidertempel Sanat Merkezi Bankalar Cd. Felek Sk. No:1 Karaköy
Tel- Faks: 0 212 249 01 50 E-posta
: info@schneidertempel.com