Ana Sayfa

Kim Kimdir

Linkler

İletişim

English

 

 


 AYDIN DOĞAN VAKFI'NDAN
KADIN KONULU KARİKATÜR SEÇKİSİ

4 - 31 MART 2016

 


Kadınların toplumda güçlü bir yer edinebilmesi ve cinsiyet eşitsizliğinin son bulması için çalışmalar yürüten Aydın Doğan Vakfı, Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması arşivinden hazırlanan ‘kadın’ konulu bir seçkiyle konuya dikkat çekiyor.

Kadının toplumsal yaşamdaki yerine bir kez de karikatüristlerin gözünden dikkat çekmeyi amaçlayan sergi,
3 Mart 2016 tarihi itibarıyla Schneidertempel Sanat Merkezi’nde gezilebilecek.

Aydın Doğan Vakfı, kadının; ailesinde, sosyal yaşamda, eğitimde, işgücünde ve siyasette karşılaştığı güncel sorunların ortadan kaldırılarak toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanması ve özellikle genç kadınların güçlenmesi için, eğitimden işgücüne kadar geniş bir alanda çalışmalar yürütüyor.

Vakıf, kadının güçlenmesi konusunu, Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması’nın arşivinde yer alan ‘kadın’ konulu eserlerden oluşan bir seçki ile yeniden gündeme taşıyor.  

Yarışmaya ilk düzenlendiği yıldan bugüne kadar 137 ülkeden katılan 7.800 sanatçının eserleri arasından seçilen ‘kadın’ konulu karikatürler, Karaköy’deki Schneidertempel Sanat Merkezi’nde düzenlenecek bir sergiyle sanatseverlerin izlemine sunulacak. Serginin açılışı 3 Mart Perşembe günü saat 18.00’de yapılacak ve sergi, 31 Mart tarihine kadar gezilebilecek.Açılış: 3 Mart 2016, Perşembe
Saat 18:00 , 20:00

Schneidertempel Sanat Merkezi; Bankalar Cad. Felek Sok. No:1 Karaköy
0 212 249 01 50
www.schneidertempel.com

   
 
 
 
 
Schneidertempel Sanat Merkezi
Bankalar Cd. Felek Sk. No:1 Karaköy Tel- Faks: 0 212 249 01 50 E-posta: sanat@schneidertempel.com