Ana Sayfa

Kim Kimdir

Linkler

İletişim

English

 

 

"AŞK VAZİYETLERİ" Karikatür Sergisi

KAMİL MASARACI12 Şubat 2009 - 8 Mart 2009

Kamil Masaracı'nın karikatürleri 12 Şubat - 8 Mart 2009 tarihleri arasında Schneidertempel Sanat Merkezi’nde sergileniyor.


 

Kamil Masaracı, 35. sergisini Schneidertempel Sanat Merkezi' nde açıyor.

Sevgililer Günü için çizdiği karikatürlerden oluşan serginin adı “AŞK VAZİYETLERİ “

Sergi açılışı bir  'İLK' e imza atıyor...
Sergi açılışına gelenler onlar için özel olarak hazırlanan
panolara 'AŞKA DAİR' düşüncelerini özgürce yazıp çizebilecekler..

Bu sırada keman - gitar ikilisi eşliğinde söylenen aşk şarkıları da fon oluşturacak... 

Böylece yine ilk kez bir kişisel sergi, gezenlerce bir karma sergiye dönüştürülmüş olacak... 

Kamil Masaracı
1950 yılında Antakya’da dünya nüfusuna katkı olsun diye doğdu. Bir süre matematik ve fizik okuduktan sonra İ.Ü. Orman Fakültesini bitirdi. Ani sayılabilecek bi kararla karikatüre başladı. Birçok dergi ve gazetede çizdi. Almanya'ya gitti. Die Tageszeitung ve Der Kassenarzt'da çizdi. Dokuzu yurtdışında toplam 34 kişisel sergi açtı. Çocuklar için Bocuk ve Keyfibol tiplerini yarattı. Bu işler olurken ulusal ve uluslararası ödüller almayı ihmal etmedi. Bunlar arasında Çağdaş Gazeteciler Derneği'nce dokuz kez, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti'nce üç kez "Yılın Karikatürcüsü" ödülleri, tüm dünya basınında çıkan karikatürler arasında “Birincilik Ödülü” (Jezz Dergisi¬-Yugoslavya 1989), 3. Youmiuri Karikatür Yarışması "The Winner" ödülü (Japonya 1981) bulunuyor. TRT'nin kültür programlarına “Yürüyen Çizgiyle” karikatürler çizdi. Metin yazarlığı yaptı. Karikatürcüler Derneği başkanlığına seçildi. (1996) Animasyon çalışmalarında bulundu. 1985'ten bu yana Cumhuriyet'te çiziyor. İki albümü var. Çamurla oynamaya başladı. (Milattan Sonra 1999) Espri'nin yüksek ateşe dayandığını kanıtladı. Seramiklerini (Seramiki) Ankara’da sergiledi. (M.S. 2000) Eczacıbaşı, Vitra Seramik Sanat Atölyesi'nde karikatür tiplerinin seramik heykelleri yapıldı ve İstanbul'da sergilendi. (2003) FECO (Karikatürcü Kuruluşları Federasyonu) IFJ (Uluslararası Gazeteciler Federasyonu) ve AIPS (Uluslararası Spor Yazarları Birliği) üyesidir.
Sergilerin gerçekleştiği ülkeler: Almanya, Azerbaycan, Bulgaristan, Polonya, Fransa, Hollanda, İngiltere, İskoçya, Japonya ve KKTC.


Sergi’nin açılışı 12 Şubat 2009 Perşembe saat 18.00 – 20.00 arasında Schneidertempel Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan bir kokteylle yapılacaktır.

Sergi hafta içi her gün 10.30 – 17.00, Pazar ise 12.00 – 16.00 arasında izlenilebilir.

Ziyaret Saatleri : Hafta içi her gün Saat 10.30-17.00, Cumartesi kapalı, Pazar günü 12.oo-16.oo arası ziyaret edilebilir.Yer: Schneidertempel Sanat Merkezi ; Bankalar Cd. Felek Sk. No:1 Karaköy
Tel: 0 212 249 01 50
E-posta : sanat@schneidertempel.com
Bilgi için: Handan Önel

 


 


Not:
Yüksek çözünürlüklü versiyonlar için resimlerin üzerine tıklayınız.

 

 

Schneidertempel Sanat Merkezi Bankalar Cd. Felek Sk. No:1 Karaköy Tel- Faks: 0 212 249 01 50 E-posta: info@schneidertempel.com