Ana Sayfa

Kim Kimdir

Linkler

İletişim

English

 

 


 

Daniel Kahn Schneidertempel Sanat Merkezi'nde

27.11.2012, 19.30
Daniel Kahn 27 Kasım akşamı Schneidertempel Sanat Merkezi'nde sevenleriyle buluşuyor.

Goethe-Institut Istanbul ve
Schneidertempel Sanat Merkezi işbirliğiyle

Detroit'de doğup büyüyen Daniel Kahn tiyatro ve müzik eğitimini Michigan Üniversitesi'nde tamamladı. Detroit, New York ve Ann Arbor'de çalışan ve yaşayan sanatçı bar piyanisti olarak ve reji çalışmaları ve oyunculuğu ile bir isim yaptı. Ayrıca Brecth' in ''Adam Adamdır'' adlı eserinin bir prodüksiyonunda müziği besteledi.

2005 yılında Berlin'e taşınan sanatçı burada çeşitli grupların bir üyesi olarak ( özellikle bunlar arasında Klezmerton ve 'Rotfront Band' sayılabilir) kısa sürede Berlin Folk ve Klezmer sahnesinin yeri doldurulmayacak bir parçası haline geldi. 2005 yılının sonbaharında kendi bandı ' The Painted Birrd' u kurdu.

Daniel Kahn Klezmer müziği ve Yahudi şarkılarından, politik kabare ve Punk Folk'a uzanan geniş bir repertuara sahiptir. İngilizce, Almanca ve İbranice şarkı söylemekte ve akordeon, gitar, piyano, ağız armonikası ve eski bir puro kutusundan oluşan ukulele adlı bir enstrüman çalmaktadır.


Schneidertempel Sanat Merkezi

Bankalar Cd. Felek Sk.No:1 Karaköy-İstanbul

Tel/Faks:0 212 249 01 50
Bilgi: Handan Önel

 

 

Schneidertempel Sanat Merkezi Bankalar Cd. Felek Sk. No:1 Karaköy Tel- Faks: 0 212 249 01 50 E-posta: sanat@schneidertempel.com